Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fatalna jakość powietrza w woj. śląskim! Miernik wskazywał "ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA". Gdzie powietrze było najgorsze?

red.
W środę 10 stycznia mieliśmy do czynienia w woj. śląskim z TRAGICZNĄ jakością powietrza! Były miasta w naszym regionie, w których na miernikach online pojawiły się komunikaty "ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA"! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało sms-em ALERT do mieszkańców wybranych miast z ostrzeżeniem w tej sprawie! Gdzie było najgorzej? Sprawdź. Publikujemy listę 18. miejsc w województwie, gdzie jakość powietrza jest dziś najgorsza!

Oto LISTA 18. miast, gdzie jakość powietrza jest dziś NAJGORSZA! Kliknij TUTAJ!

Alert RCB w części woj. śląskiego! Jest ostrzeżenie przed smogiem - tragiczna jakość powietrza

Powietrze w woj. śląskim było w środę 10 listopada w wielu miejscach ekstremalnie zanieczyszczone. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ALERT!

ALERT RCB: Uwaga! Dnia 10.01 prognozowana jest zła jakość powietrza PM 10 (SMOG). Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz.

Smog ponownie daje się we znaki mieszkańcom całego regionu. Czujniki zanieczyszczenia powietrza rozmieszczone na stacjach pomiarowych znów mocno poszybowały w górę.

Sprawdziliśmy gdzie jakość powietrza w woj. śląskim jest NAJGORSZA - oto LISTA 18. miejscowości! Wejdź do galerii poniżej i sprawdź:

Jakości powietrza AQI

Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych opracowała Indeks Jakości Powietrza (Air Quality Index, AQI) podzielony na 6 kategorii wskazujących na coraz większe zagrożenie dla zdrowia. Indeks ten jest dość powszechnie stosowany na różnych stronach internetowych zbierających dane o jakości powietrza. Wartość AQI powyżej 300 oznacza niebezpieczną jakość powietrza, a poniżej 50 jakość powietrza jest dobra.

AQI (ang. Air Quality Index) to najprostszy sposób określenia poziomu zanieczyszczenia powietrza, który mieści się w skali od 0 do 500. Im wyższy wskaźnik, tym powietrze bardziej zanieczyszczone. Ocena jakości powietrza obejmuje przede wszystkim poziom pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, ale także niektórych zanieczyszczeń gazowych - dwutlenku siarki (SO2), ozonu (O3), tlenku azotu (NO), tlenku węgla (CO) i benzenu, które najczęściej są wynikiem spalania paliw.

Gdzie w woj. śląskim zarejestrowano dziś jakość powietrza BARDZO NIEZDROWĄ i TOKSYCZNĄ? Sprawdź w galerii poniżej:

Fatalna jakość powietrza w woj. śląskim! Miernik wskazywał "...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fatalna jakość powietrza w woj. śląskim! Miernik wskazywał "ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA". Gdzie powietrze było najgorsze? - Katowice Nasze Miasto

Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto