Futsal - Solidarność na czele

(mz)
Solidarność Julian została nowym liderem piekarskiej Halowej Ligi Piątek. W niedzielę pokonała Kadrę Piekary 3:2. Solidarność prowadziła do przerwy 1:0 po golu Rafała Hanzela.

Solidarność Julian została nowym liderem piekarskiej Halowej Ligi Piątek. W niedzielę pokonała Kadrę Piekary 3:2. Solidarność prowadziła do przerwy 1:0 po golu Rafała Hanzela. W drugiej połowie wygraną zapewnili nowemu liderowi Wojciech Mitas i Mariusz Łukasik. Bramki dla Kadry strzelali Ireneusz Wieczorek i Wojciech Gąsior.

Solidarność wykorzystała potknięcie BTJ, który walkowerem oddał punkty Polonii M&M Team. Na drugie miejsce awansowali ABE Amatorzy. Zeszłoroczni mistrzowie ligi pokonali Tech-Art 6:3. Po dwa gole strzelili dla Amatorów Tomasz Lisy i Marcin Siwek, po jednym dodali Łukasz Białas i Tomasz Nolewajka. Dwie bramki dla pokonanych zdobył Tomasz Plenert, a jedną Tomasz Ponikiewski.

W ostatnim meczu trzeciej kolejki Petrolux pokonał Torpedo 5:3 dzięki trafieniom Mirosława Łaby (2) oraz Adriana Schenka, Adama Stępnia i Krzysztofa Pierza. Dwa gole dla Torpeda zdobył Krzysztof Krzok, jednego dodał Artur Kilar.

Wyniki: Tech-Art - ABE Amatorzy 3:6 (Plenert 2, Ponikiewski - Lisy 2, Siwek 2, Białas, Nolewajka); Torpedo - Petrolux 3:5 (Krzok 2, Kilar - Łaba 2, Schenk, Stępień, Pierz); Kadra Piekary - Solidarność 2:3 (Wieczorek, Gąsior - Hanzel, Mitas, Łukasik); BTJ - Polonia M&M Team 0:5 (walkower).

Klasyfikacja strzelców:

6 goli - Przemysław Łapok (BTJ), 4 - Grzegorz Brygilewicz (Torpedo), Tomasz Plen (Tech-Art), Rafał Hanzel (Solidarność), Mariusz Łukasik (Solidarność), Tomasz Lisy (Amatorzy), 3 - Sławomir Kowolik (Amatorzy), Krzysztof Chęciński (Kadra), Mirosław Łaba (Petrolux), Adam Kaps (Solidarność), Dominik Pelka (BTJ), Michał Bryś (BTJ).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?