Jolanta Wiór z mistrzostw Polski przywiozła złoto, sztangiści seniorzy srebra z mistrzostw świata

Iwona Makarska
UM Piekary Śląskie / arc.
Jolanta Wiór, sztangistka z Piekar, została mistrzynią Polski. Zawodnicy GKS Andaluzji zdobyli na mistrzostwach świata dwa srebra.

Sztangistka z Piekar Śląskich Jolanta Wiór na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23 w Warszawie, zdobyła złoty medal. W kategorii +69 kg wygrała z wynikiem 198 kg (90/108). W punktacji open nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce.

Sztangiści seniorzy z GKS Andaluzji też mają się czym pochwalić. W niemieckim mieście Heinsheim na Mistrzostwach Świata Masters 2016 wywalczyli dwa srebrne medale. Dariusz Szymański w kategorii 94 kg z wynikiem 267 kg (120/147) w grupie wiekowej M40, a Rafał Wiesiołek w kategorii 85 kg z wynikiem 255 kg (115/140).

Pozostali zawodnicy, Jan Winkler w kategorii +105 kg zajął piąte miejsce, Artur Borecki był 11 w kategorii 94 kg.