Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kogo do pracy w Piekarach Śląskich? Zobacz barometr zawodów 2023. Tych pracowników teraz brakuje! Sprawdź

Redakcja
Kogo potrzeba do pracy w Piekarach Śląskich? Sprawdź, w jakich zawodach i specjalizacjach notuje się największy deficyt. Być może jesteś w grupie pracowników, którzy są najbardziej potrzebni. Opublikowano właśnie BAROMETR ZAWODÓW 2023.

Kogo potrzeba do pracy w Piekarach Śląskich? Zobacz barometr zawodów 2023

Barometr zawodów jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2023 r. w poszczególnych zawodach. Dokument powstaje na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Badanie jest przeprowadzane przez ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2022 r. Koordynatorem krajowym badania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

W województwie śląskim badanie koordynowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, a na poziomie powiatowym przez powiatowe urzędy pracy. W realizację badania włącza się także ponad 100 ekspertów z różnych, innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kogo najbardziej potrzeba w Piekarach Śląskich? W których zawodach występuje równowaga, a których jest nadwyżka? Jak sytuacja wygląda w kraju i województwie śląskim?

Sprawdź, które zawody są deficytowe w Piekarach Śląskich:

„Barometr zawodów" dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe

  • Zawody deficytowe to takie, w których liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy).
  • Zawody nadwyżkowe, w których liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej osobom poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie).

Kogo do pracy w Piekarach Śląskich? Zobacz barometr zawodów ...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto