Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert noworoczny w Piekarach Śląskich. Małgorzata Ostrowska porwała publiczność! MDK wypełnił się po brzegi [ZDJĘCIA]

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak m.in.: "Szklana pogoda", "Droga pani z TV", czy "Gołębi puch".
Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak m.in.: "Szklana pogoda", "Droga pani z TV", czy "Gołębi puch". Piekary Śląskie
W niedzielę 29 stycznia o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich rozpoczął się koncert noworoczny z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Sala piekarskiego MDK wypełniła się po brzegi, a mieszkańcy doskonale się bawili przy kultowych hitach Małgorzaty Ostrowskiej i zespołu "Lombard". Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak m.in.: "Szklana pogoda", "Droga pani z TV", czy "Gołębi puch".

Koncert noworoczny w Piekarach Śląskich

Koncert noworoczny w Piekarach Śląskich rozpoczął się w niedzielny wieczór o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73. Wydarzenie to już coroczna tradycja w Piekarach Śląskich, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy i to całkowicie za darmo. Koncert noworoczny zorganizował Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Koncert okazał się sporym sukcesem frekwencyjnym, bo sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się wczoraj po brzegi.

Małgorzata Ostrowska gwiazdą wieczoru

Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska - legenda polskiej muzyki rockowej, wieloletnia wokalistka kultowego "Lombardu". Podczas wczorajszego koncertu publiczność usłyszała wspólne wykonania utworów Małgorzaty Ostrowskiej i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak m.in.: “Szklana pogoda”, “Droga pani z TV”, “Rzeka we mnie”, “Meluzyna”, “Gołębi puch”. Piosenki te doskonale pamiętają Polacy wychowani na przebojach Ostrowskiej i "Lombardu" i jak można było zauważyć podczas koncertu, również piekarzanie pamiętają rockowe hity, przy których doskonale się bawili.

Kolejny udany występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia

Warto nadmienić, że towarzysząca Małgorzacie Ostrowskiej podczas koncertu Orkiestra Wojskowa w Bytomiu powstała w 2002 r., choć jej tradycja sięga wiele lat wcześniej. Skład zespołu tworzą żołnierze - muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracuje z ośrodkami kultury na Śląsku oraz bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych. W trakcie istnienia, orkiestra prezentując wysoki poziom muzyczny, odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach muzycznych. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i liczy obecnie 29 żołnierzy. Dowódcą i jednocześnie kapelmistrzem orkiestry jest kapitan Krystian Siwek.

Wśród publiczności oprócz przedstawicieli władz miasta i służb mundurowych znaleźli się też między innymi: Anna Krasuska-Terrilllon – konsul honorowy Republiki Francji, Aleksandra Wentkowska – Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz ppłk Grzegorz Gdula – Dowódca 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Ze sceny wybrzmiały takie utwory jak m.in.: "Szklana pogoda", "Droga pani z TV", czy "Gołębi puch".

Koncert noworoczny w Piekarach Śląskich. Małgorzata Ostrowsk...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto