Masakrator Run 2018 już za nami! ZOBACZ ZDJĘCIA

Magdalena Grabowska
Za nami druga edycja Masakratora Run Piekary Śląskie! Zawodnicy musieli pokonać nie tylko liczne przeszkody na trasie, ale także własne słabości i ograniczenia

255 uczestników zgromadziło się 29 lipca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, by wystartować w tegorocznym Masakratorze. Trasa tego morderczego biegu ulokowana była na stadionie MOSiRu oraz w pobliskim lesie. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km, na którym umieszczonych zostało 30 przeszkód. Musieli oni zmierzyć się m.in. z czołganiem, wspinaczką, chodzeniem boso po szyszkach, czy przerzucaniem opon. Przeszkody te wymagały nie tylko ogromnej sprawności fizycznej, ale także odporności psychicznej. Niejednokrotnie współpraca pomiędzy zawodnikami okazywała się jedyną możliwością dotarcia do mety i ukończenia biegu.

Masakrator Run nie był jedyną atrakcją tego dnia. Przed rozpoczęciem głównego biegu, na płycie boiska, zorganizowany został też Masakrator Kids, w którym najmłodsi mogli zmierzyć się z przygotowanymi specjalnie dla nich przeszkodami. Odbyły się także cykliczne zajęcia zumby prowadzone w ramach programu “Sport wzbogaca, nałóg zatraca”.

Zwycięzcami Masakratora należy uznać wszystkich, którzy zdecydowali się zmierzyć z tym morderczym biegiem. Wśród nich musimy jednak wyróżnić tych, którzy na mecie osiągnęli najlepsze wyniki. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Tomasz Oślizło (0:22:00). Drugie miejsce należy do Tomasza Danielkiewicza (0:22:49), zaś trzecie do Piotra Króla (0:23:24). Wśród kobiet wygrała Karina Korus z czasem 0:31:20. Obok niej, na podium stanęły Małgorzata Szaruga (0:32:16) oraz Anna Baluta (0:32:77). Z kolei w klasyfikacji drużynowej zwycięstwo wywalczyli członkowie X RUNNERS – 01:43:49 (Tomasz Oślizło, Tomasz Danielkiewicz, Anna Baluta, Aleksandra Męczkowska). Drugie miejsce zdobyli SOCIOS SILESIA – 01:56:33 (Piotr Król, Adam Lisowski, Małgorzata Szaruga, Anna Hanslik), a trzecie W KRĘGU FORMY – 02:16:35 (Przemysław Starzycki, Patryk Witkoś, Klaudia Zaprzałka, Ewa Pancer).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia galerii z wczorajszych zawodów!