Michał Kaszuba z Piekar zajął czwarte miejsce w Koral Maratonie w Krynicy-Zdroju

Iwona Makarska
UM Piekary Śląskie / arc.
Piekarzanin Michał Kaszuba pobiegł w Koral Maratonie, festiwalu biegowym w Krynicy-Zdroju i zajął tam wysokie, czwarte miejsce.

Michał Kaszuba z Piekar Śląskich podczas Koral Maratonu, festiwalu biegowego odbywającym się od 9 do 11 września w Krynicy-Zdroju, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wygrał klasyfikację w kategorii wiekowej M-40.

Ponad 40-kilometrową trasę wokół uzdrowiska przebiegł w dwie godziny, 50 minut i 21 sekund. Pierwszy na mecie był Rafał Czarnecki z Bliżyna. Bieg zajął mu dwie godziny, 39 minut i 44 sekundy. Swojego najgroźniejszego rywala - Mwangi Joel Maina, pokonał o zaledwie siedem sekund. Trzeci w klasyfikacji był Grzegorz Czyż, który wyprzedził Michała Kaszubę niemal o sześć minut.

Festiwal biegowy w Krynicy jest wśród największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. Koral Maraton to jeden z najtrudniejszych biegów. Biegacze muszą pokonać wiele ostrych podbiegów oraz długie odcinki w dół. W tym roku wzięło w nim udział ponad 200 zawodników.