Młode koszykarki UKS-u LA Basket nie dały radę rówieśniczkom z Sosnowca

(mz)
Piekarzanki przegrały z niepokonanymi w tym sezonie rywalkami 53:74 i spadły na trzecie miejsce w tabeli.
Porażką z JAS-em Sosnowiec tegoroczne rozgrywki zakończyły młodziczki młodsze UKS-u LA Basket Piekary Śląskie. Piekarzanki przegrały z niepokonanymi w tym sezonie rywalkami 53:74 i spadły na trzecie miejsce w tabeli.

Początek meczu należał do UKS-u, który po dwóch celnych rzutach objął prowadzenie 4:0. Później zdecydowanie skuteczniejsze były sosnowiczanki, które sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Po pierwszej połowie wygrywały już piętnastoma punktami. Dwie ostatnie kwarty były znacznie bardziej wyrównane, ale ambitnie walczącemu UKS-owi nie udało się dogonić rywalek.

- Były momenty, gdy dziewczyny pokazały pazury. Były też chwile słabości, szczególnie w drugiej kwarcie i to w połączeniu z indywidualnymi błędami zadecydowało o naszej porażce. Musimy jeszcze wiele pracować, by takie pomyłki nam się nie przydarzały - mówi trener Mateusz Jurczyński. (mz)

UKS LA Basket Piekary Śląskie - JAS Sosnowiec 53:74 (13:18, 15:27, 12:14, 13:15)

UKS: Katarzyna Finka 21, Marzena Mazur 10, Aleksandra Szlęzak 7, Laura Sadowska 6, Joanna Szołtysik 2, Aleksandra Sadowska, Renata Morawiec, Patrycja Dróżdż, Klaudia Sadowska, Sylwia Zorzycka.