Nie pozwolili się dogonić

Leszek Jaźwiecki
W meczu zespołów zamykających ligową tabelą lepszą okazała się drużyna z Piekar Śląskich, choć faworytem byli gospodarze. Olimpia pokonała w tym meczu "o cztery punkty" Techtrans Darad Elbląg 34:29 (19:11).

W meczu zespołów zamykających ligową tabelą lepszą okazała się drużyna z Piekar Śląskich, choć faworytem byli gospodarze.

Olimpia pokonała w tym meczu "o cztery punkty" Techtrans Darad Elbląg 34:29 (19:11). Ślązacy od początku zagrali z wielkim animuszem, można było odnieść wrażenie, że elblążanie nieco zlekceważyli rywali, a kiedy wynik z minuty na minutę stawał się coraz mniej korzystny, nie potrafili zmienić swojej słabej gry.

W ósmej minucie Olimpia prowadziła już 7:1, a 26 minucie po kolejnych dwóch bramkach najskuteczniejszego zawodnika w ekipie Olimpii Mariusza Kempysa goście mieli już 11 bramek przewagi. Gospodarze popełniali sporo prostych i niewymuszonych błędów, które bezlitośnie wykorzystywali rywale.

Na drugą połowę gospodarze wyszli odmienieni i zaczęli odrabiać straty. Po dwóch trafieniach Mariusza Gujskiego oraz bramce Mateusza Jankowskiego Olimpia prowadziła już tylko pięcioma bramkami. Przewaga gości topniała w oczach, a kibice ze zdumieniem obserwowali to, co dzieje się na boisku. Olimpia nie tylko nie pozwoliła gospodarzom na doprowadzenie do remisu, ale jeszcze w ostatnich dziesięciu minutach strzeliła kolejne bramki, powiększając przewagę. - Chyba źle przygotowałem zespół do tego spotkania - zastanawiał się trener Gospodarzy Ryszard Słaby. - Zagraliśmy katastrofalnie pierwszą połówkę. Przegrywaliśmy różnicą dziesięciu bramek, a to jest bardzo trudno nadrobić.

W zupełnie innych nastrojach opuszczali Elbąg zawodnicy Olimpii. Dzięki zwycięstwu w Elblągu piłkarze ręczni z Piekar Śląskich ponownie włączyli się do walki o utrzymanie w lidze.

Wyniki

Techtrans - Olimpia 29:34 (11:19)

Olimpia: Szenkel, Kruk - Ogórek, Glasner, Smolin 4, Ficulak, Chojniak 3, Piec 2, Kowalski 9, Kus 2, Pakuła 4, Wicik, Płaczek, Kempys 10.

Pozostałe wyniki:

Vive Kielce - Wisła Płock 36:24 (19:12), Focus Park-Kiper - Chrobry 32:28 (17:15), AZS AWFiS Gdańsk - Traveland Społem Olsztyn 29:32 (10:16), Miedź Legnica - Interferie Zagłębie Lubin 28:27 (16:13), Kwidzyn - Azoty 28:29 (12:16).

1. Wisła 15 24 485-383

2. Interferie 15 24 479-395

3. Focus 15 21 431-430

4. Vive 15 18 459-422

5. Kwidzyn 15 18 421-387

6. Azoty Puławy 15 16 412-411

7. Miedź 15 14 387-447

8. Traveland 15 11 417-449