Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piekary Śląskie. Czarni z Kozłowej Góry mają już gdzie trenować! Oficjalne otwarcie obiektów sportowych przy ulicy Pokoju

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Piekarscy piłkarze wreszcie maja gdzie trenować! Czy nowy obiekt stanie się sportową wizytówką Piekar Śląskich?
Piekarscy piłkarze wreszcie maja gdzie trenować! Czy nowy obiekt stanie się sportową wizytówką Piekar Śląskich? Piekary Śląskie
Piekary Śląskie. W sobotę 18 marca nastąpiło otwarcie i przekazanie do użytku obiektów sportowych DKS Czarni Kozłowa Góra przy ulicy Pokoju. Inwestycję udało się zakończyć 2 miesiące temu, choć nie obyło się bez komplikacji związanych m.in. z wykonawcami i wzrostem cen za materiały budowalne. Piekarscy piłkarze wreszcie maja gdzie trenować! Czy nowy obiekt stanie się sportową wizytówką Piekar Śląskich?

Otwarcie stadionu przy ulicy Pokoju

W sobotę 18 marca otwarto i przekazano do użytku obiekty sportowe Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra. Ostatnie roboty przy ulicy Pokoju zakończyły się 2 miesiące temu. Obchodzący w biegłym roku 70-lecie istnienia klub sportowy zyskał tym samym długo wyczekiwane miejsce do treningów, a piekarzanie sportową wizytówkę miasta z prawdziwego zdarzenia.

- Na szczeblu rozgrywek na jakim grają obecnie Czarni Kozłowa Góra, nie ma chyba drugiego takiego obiektu. Oby był on miejsce licznych sukcesów klubu - mówi Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, na czele z prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Tomczyk, a także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej, piekarskich klubów sportowych i duchowieństwa.

Nowy obiekt sportową wizytówką Piekar Śląskich?

Prace budowlane przy obiektach dotyczyły modernizacji boiska trawiastego oraz wzniesienia od podstaw zabudowań klubowych. Wybudowany gmach jest dwukondygnacyjny. Znajdują się w nim kompleksowo wyposażone 2 szatnie, świetlica dla 40 osób, biuro sędziego i pomieszczenia biurowe. W ramach inwestycji zamontowano również windę. Dodatkowo powstała mała trybuna dla kibiców.

Ostateczny koszt zadania "Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Pokoju w Piekarach Śląskich" wyniósł ponad 6 milionów złotych, z czego 2.260,784 złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Projekt uzyskał też wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska" w wysokości ponad 1,5 miliona złotych. Realizacja inwestycji trwała dłużej niż pierwotnie zakładał Urząd Miasta. Prace udało się zakończyć po licznych problemach, związanych m.in. z wykonawcami i wzrostem cen za materiały budowlane.

Piekarscy piłkarze wreszcie maja gdzie trenować! Czy nowy obiekt stanie się sportową wizytówką Piekar Śląskich?

Piekary Śląskie. Czarni z Kozłowej Góry mają już gdzie treno...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto