Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piekary Śląskie. Finał akcji "Sport wzbogaca, nałóg zatraca". Pod Kopcem Wyzwolenia sporo się działo!

Szymon Karpe
Szymon Karpe
W ubiegłą sobotę pod Kopcem Wyzwolenia sporo się działo! Finałowi policyjnej akcji towarzyszyła moc atrakcji: pokazy, konkursy i festiwal kolorów holi.
W ubiegłą sobotę pod Kopcem Wyzwolenia sporo się działo! Finałowi policyjnej akcji towarzyszyła moc atrakcji: pokazy, konkursy i festiwal kolorów holi. UM Piekary Śląskie
W minioną sobotę 3 września pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich sporo się działo. Finał wakacyjnej akcji "Sport wzbogaca, nałóg zatraca" połączony z rodzinnym piknikiem okazał się sporym sukcesem frekwencyjnym. Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo na wydarzenie przygotowano sporą liczbę atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców miasta. Konkursy, kolory holi, malowanie twarzy i pokazy sprzętu służb dały w tę sobotę wielu dzieciakom dużo radości. Hitem okazała się symulacja wypadku drogowego i akcji ratunkowej.

Finał akcji "Sport wzbogaca, nałóg zatraca"

W ubiegłą sobotę pod Kopcem Wyzwolenia naprawdę sporo się działo. Finał tegorocznej akcji "Sport wzbogaca - nałóg zatraca" oprócz podsumowania działań profilaktycznych prowadzonych przez piekarską Komendę Miejską Policji był też świetną rozrywką dla wielu rodzin, które przybyły na wydarzenie. Wakacyjna akcja koordynowana przez aspirant Aleksandrę Zydyk - jak sama jej nazwa wskazuje - kolejny raz pokazywała młodym ludziom korzyści płynąc z uprawiania sportu. Promowano zachowania prozdrowotne, aktywność fizyczną i przestrzegano przez nałogami, uzależnieniami i patologiami społecznymi.

Sporo atrakcji na pikniku

Na najmłodszych piekarzan czekał szereg przygotowanych atrakcji. Festiwal kolorów holi i malowanie twarzy cieszyły się wśród dzieciaków dużą popularnością. Swoje sprzęty zaprezentowała policja, wojsko i straż więzienna. Chętni mogli skorzystać z mobilnej strzelnicy. Strzałem w dziesiątkę okazał się pokaz służb mundurowych symulujący wypadek drogowy. Wzięli w nim udział policjanci z drogówki, strażacy i ratownicy medyczni. Każdy mógł na żywo zobaczyć jak przebiega akcja ratunkowa służb w takich przypadkach, których oczywiście należy unikać. Był płonący samochód i sporo emocji, a dynamika symulacji niejednego zaskoczyła. Taka żywa lekcja bezpieczeństwa to dobry przykład jak można wykorzystać miejską imprezę do edukacji i uwrażliwienie na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym.

- Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość przyjrzeć się z bliska wyposażeniu służb mundurowych, skorzystać z symulatora dachowania oraz sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na przygotowanym torze przeszkód - dodaje oficer prasowy piekarskiego garnizonu Łukasz Czepkowski.

Po licznych konkursach i grach młodsi mogli posilić się z rodzicami na jednym z przygotowanych pod kopcem punktów gastronomicznych. Wydarzeniu dopisała frekwencja i pogoda (szare chmury nie zniechęciły uczestników pikniku). Finał akcji "Sport wzbogaca - nałóg zatraca" połączony z rodzinnym piknikiem zorganizowała Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ubiegłą sobotę pod Kopcem Wyzwolenia sporo się działo! Finałowi policyjnej akcji towarzyszyła moc atrakcji: pokazy, konkursy i festiwal kolorów holi.

Piekary Śląskie. Finał akcji "Sport wzbogaca, nałóg zatraca"...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto