Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piekary Śląskie. Najmłodsi mieszkańcy uczą się segregować odpady. Zajęcia i zabawy w przedszkolach

OPRAC.:
Szymon Karpe
Szymon Karpe
W ekologicznych zajęciach i zabawach pomagają materiały edukacyjne „Krecik ma dla was dobre rady, uczy jak segregować odpady!”
W ekologicznych zajęciach i zabawach pomagają materiały edukacyjne „Krecik ma dla was dobre rady, uczy jak segregować odpady!” Piekary Śląskie
W poniedziałek 24 października w 3 piekarskich przedszkolach odbyły się zajęcia poświęcone zasadom segregacji odpadów. W lekcjach i zabawach pomagają materiały pt. „Krecik ma dla was dobre rady, uczy jak segregować odpady!”, które przed 2 tygodniami, 10 października, trafiły do wszystkich miejskich przedszkoli. Najmłodsi piekarzanie będą teraz kontynuować ekologiczną edukację wspólnie z rodzicami.

Segregacja odpadów. Zajęcia ekologiczne dla piekarskich przedszkolaków

Dzieci z trzech miejskich przedszkoli w Piekarach Śląskich: nr 3, 4 i 8 wzięły dzisiaj udział w zajęciach poświęconych zasadom segregacji odpadów. W pozostałych przedszkolach takie spotkania albo już się odbyły albo odbędą się w najbliższym czasie. Zajęcia prowadzone są przy pomocy specjalnie przygotowanych w tym celu materiałów edukacyjnych pt. „Krecik ma dla was dobre rady, uczy jak segregować odpady!”

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..."

Dwa tygodnie temu do piekarskich przedszkoli trafiły książeczki i kolorowanki, które służą jako pomoce edukacyjne w prowadzeniu zajęć na temat segregacji odpadów. Przeznaczone są one dla najmłodszych piekarzan z grup 4, 5 i 6-latków i dostosowane formą do ich wieku, w myśl zasady "czym skorupka za młodu nasiąknie".

Pomysł na taki sposób ekologicznej edukacji najmłodszych opracowali pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami i Rolnictwa, a przygotowanie kilkunastostronicowych książeczek i kolorowanek zlecono zewnętrznej firmie. Z książeczek i kolorowanek dzieci mogą dowiedzieć się m.in. na czym polega recykling, do jakiego koloru pojemników przypisane są dane rodzaje odpadów oraz jakie śmieci przyjmowane są w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

- Liczymy, że dzięki przygotowanym materiałom edukacyjnym dla najmłodszych Piekarzan, zwiększy się w naszym mieście świadomość konieczności segregacji odpadów oraz liczba osób prowadzących prawidłową zbiórkę odpadów komunalnych. Przecież wiadomo, że nikt tak nie wpłynie na postawę osób starszych jak dzieci - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich Wojciech Maćkowski.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto