Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:1. Remis GieKSy

[email protected]
Marzena Bugała, Dziennik Zachodni
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz mają sposób na GKS Katowice. Po awansie na zaplecze Ekstraklasy, przed piątkowym starciem wygrali z tym renomowanym przeciwnikiem trzy spotkania. Tym razem na boisku padł remis.

Drużyna Mariusza Kurasa pokazała wielką siłę góralskiego charakteru. W 37. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Rafał Berliński. Nie zmniejszyło to pewności siebie gospodarzy, którzy po stracie "Beli" nie zamierzali ograniczyć się jedynie do pilnowania bezbrakowego rezultatu. Efekt przyszedł bardzo szybko. Już w 42. minucie do siatki Katowic trafił Damian Zbozień. Stoper, który w czerwcu ma stawić się na treningu Legii Warszawa, wykorzystał błąd Jacka Gorczycy i po dośrodkowaniu Vladimira Kukola z bliska klatką piersiową wepchnął piłę za linię bramkową. Dla 22-letniego obrońcy to trzeci gol w tym sezonie.

Przed opuszczeniem murawy przez Berlińskiego stroną dominująca była Sandecja. "Biało-czarni" od pierwszej sekundy rzucili się na przyjezdnych. Dobre okazje zmarnowali Marcin Chmiest, Dariusz Gawęcki i Damian Staniszewski. W 20. minucie piłka po uderzeniu Kukola wylądowała na poprzeczce.

W drugiej połowie gospodarze zmienili taktykę i starali się przede wszystkim nie stracić bramki. Ta sztuka udawał im się tylko do 77. minuty, kiedy Marka Kozioła pokonał Grzegorz Goncerz. Piłkę byłemu piłkarzowi Cracovii przy tym trafieniu podawał Michał Zieliński.

Dodajmy, że Sandecja nie przerwała imponującej serii Katowic. Zespół Wojciecha Stawowego nie przegrał w siedmiu wcześniejszych kolejkach. Z kolei małopolski pierwszoligowiec nie schodzi pokonany w trzecim meczu z rzędu. W Polkowicach 2:1 wygrała Flota Świnoujście. Tym samym piłkarze z Nowego Sącza tracą już siedem punktów trzeciego w tabeli do zespołu Petra Nemeca.

Sandecja Nowy Sącz 1-1 GKS Katowice
1:0 Damian Zbozień 42
1:1 Grzegorz Goncerz 77

Sandecja: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Jan Frohlich, Damian Zbozień, Marcin Woźniak - Vladimír Kukol, Rafał Berliński, Dariusz Gawęcki (81 Wojciech Trochim), Damian Staniszewski (54 Maciej Kowalczyk), Pavel Eismann - Marcin Chmiest (43 Lukas Janic).

GKS Katowice: Jacek Gorczyca - Tomasz Sokołowski, Wojciech Szala, Jacek Kowalczyk, Mateusz Niechciał - Janusz Dziedzic, Kamil Cholerzyński (46 Paweł Olkowski), Przemysław Pitry, Grzegorz Goncerz, Bartłomiej Chwalibogowski (75 Piotr Piechniak) - Michał Zieliński (83 Krzysztof Kaliciak).

Żółte kartki: Chmiest, Berliński, Kukol - Szala, Sokołowski, Pitry, Kowalczyk, Dziedzic, Gorczyca.
Czerwona kartka: Rafał Berliński (37. minuta, Sandecja).

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).