Siatkarska karuzela

Witold Wolny
Ataki Dawida Krzykawskiego i Jana Neumana (z prawej) były nie do obrony dla Tomasza Świerczyńskiego (9), Ireneusza Komoszyńskiego (1) i Wiesława Serewicza (5) z Familiady.
W ostatniej tegorocznej kolejce amatorskiej ligi siatkówki najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu Dąbrówki z Wojkowicami. Mecz zakończył się zwycięstwem rewelacyjnego beniaminka, który w po tym sukcesie awansował na ...

W ostatniej tegorocznej kolejce amatorskiej ligi siatkówki najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu Dąbrówki
z Wojkowicami. Mecz zakończył się zwycięstwem rewelacyjnego beniaminka, który w po tym sukcesie awansował na drugą pozycję. W pierwszym secie obydwa zespoły prowadziły niezwykle wyrównaną walkę.

W emocjonującej końcówce tej partii więcej zimnej krwi zachowali debiutanci, którzy wygrali 25:23. W drugim secie Wojkowice zagrały spokojniej i okazały się lepsze o cztery punkty. Stan pojedynku został więc wyrównany. W decydującej części Dąbrówka ponownie okazała się lepsza, a wynik 15:9 zapewnił triumf tej drużynie w całym spotkaniu.

Potknięcie Wojowic wykorzystali także zawodnicy Lasowic, którzy objęli przodownictwo w ligowej tabeli. W potyczce z Kadrą Piekary nie pozostawili oni rywalom żadnych złudzeń. W pierwszym secie aktualny lider wygrał 25:14, z kolei w drugim 25:15.

Z walki o miano najlepszego zespołu nie rezygnuje też Kadra Centrum, która swój bilans punktowy powiększyła kosztem zespołu KA Piątka, który tylko w drugiej partii podjął walkę. Rywalizacja zakończyła się jednak wynikiem 2:0 (25:14, 25:21).

W pozostałych meczach spotkały się zespoły z dolnej części tabeli. AKS Respekt uległ SM Piekart 0:2, a Rojca okazała się lepsza od „czerwonej latarni” rozgrywek, ekipy Familiady.

Warto odnotować fakt, że mimo porażki, siatkarze tego zespołu po raz pierwszy w tym sezonie wygrali seta.