Spadek z IV ligi coraz bardziej prawdopodobny

KRZYSZTOF TURZAŃSKI
Mimo dobrej gry w pierwszej połowie Olimpia uległa częstochowianom. Marcin Honzubek (GKS Olimpia) wyprzedził Dariusza Krężka i Dominika Leszczyńskiego (Fuldom).

Podczas sobotniej kolejki piłkarskiej IV ligi GKS Olimpia przegrał na własnym boisku z Fuldomem Częstochowa 1:3. Powiększyło to stratę, zajmującego przedostatnie miejsce w tabeli, piekarskiego zespołu do rywali. Następna w kolejności Urania Ruda wyprzedza Olimpię o cztery punkty, a Szombierki Bytom aż o osiem.

- To tragiczna sytuacja. Zespół zajmuje pozycję spadkową i traci kolejne punkty. Nie możemy jednak pogrążać się w rozpaczy, bo przed nami kolejne ciężkie mecze o punkty. Musimy walczyć - mówi Maksymilian Trela, kierownik sekcji.

Olimpia zaczęła mecz w wymarzony sposób. Już w drugiej minucie Dariusz Ćwieląg zdobył bramkę dla gospodarzy. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Niestety, później piekarska drużyna zagrała zdecydowanie słabiej, tracąc kolejne bramki. Przy stanie meczu 1:2 doskonałą szansę na wyrównanie miał Marek Kłys, który nie wykorzystał rzutu karnego.

- Nie wiem, co się stało z tą drużyną. Piękna gra w pierwszej połowie, a potem wiele błędów i niewykorzystanych sytuacji. Jest jeszcze iskierka nadziei. Przed nami dziewięć spotkań - mówi trener Andrzej Jęczek.

W zeszłym tygodniu Olimpia rozegrała również zaległy mecz z Górnikiem Zabrze. Chociaż piłkarze włożyli w grę wiele wysiłku, to mecz zakończył się niekorzystnym rezultatem 1:2. Porażka z Górnikiem była do przewidzenia, natomiast sobotni rezultat z Fuldomem piłkarze i kibice określają jako katastrofę. Pytanie tylko, czy w kolejnych meczach będzie lepiej. Przed Olimpią mecze wyjazdowe z Lotnikiem Kościelec i Bobrkiem Karb.