W czołówce bardzo ciasno

Witold Wolny
Witold Zborowski (10) i Roman Tomaszewski (z lewej) rozpaczliwie bronili się przed atakami Janusza Stolarka i Macieja Romańskiego (9)
Po siedmiu kolejkach piekarskiej ligi siatkówki wciąż nie można wskazać zdecydowanego faworyta rozgrywek. Różnica pomiędzy pierwszymi w tabeli Wojkowicami, a plasującymi się na szóstej pozycji zespołem KA Piątka, wynosi ...

Po siedmiu kolejkach piekarskiej ligi siatkówki wciąż nie można wskazać zdecydowanego faworyta rozgrywek. Różnica pomiędzy pierwszymi w tabeli Wojkowicami, a plasującymi się na szóstej pozycji zespołem KA Piątka, wynosi zaledwie dwa punkty. Warto także zaznaczyć, że na tym etapie rywalizacji każda z drużyn poniosła przynajmniej jedną porażkę.

Wojkowice pokonane
W najciekawszym meczu ostatniej rundy zmierzyły się niepokonane wówczas Wojkowice z Lasowicami. Dobra seria lidera tabeli została brutalnie przerwana przez pnących się w górę tabeli siatkarzy z Lasowic.

W pierwszym secie to oni triumfowali, gdyż prowadzili już 25:17 i wydawało się, że po takim laniu rywale się nie podniosą. Jednak w drugiej partii Wojkowice pokazały się już z lepszej strony, co jednak nie uchroniło ich od przegranej do 23.

Wyrównany mecz
Niespodziewaną porażkę poniosła także Kadra Centrum, która nie sprostała Rojcy. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w trzecim secie, który zakończył się różnicą zaledwie dwóch punktów. Do swojego dorobku dwa punkty dopisali także obecni mistrzowie. Zawodnicy MS-40 wygrali 2:0, choć w drugiej partii przeciwnicy robili wszystko, aby doprowadzić do trzeciego seta. Familiada, która nadal pozostaje bez zdobyczy punktowych, zamyka ligową tabelę.

W pozostałych pojedynkach SM Piekary uległo KA Piątce 1:2, a Kadra Piekary nie sprostała AKS Respekt. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 i była to pierwsza wiktoria AKS w tym sezonie.