W pojedynku na szczycie tylko remis

Witold Wolny
Mimo osłabienia Olimpia zdołała strzelić wyrównującą bramkę.
W najciekawszym meczu dwunastej kolejki ligi okręgowej Olimpia Piekary Śląskie zremisowała u siebie z ŁTS-em Łabędy 1:1. Bramkę na wagę remisu gospodarze zdobyli w ostatniej akcji.

Początek gry nie zapowiadał emocji, bowiem pierwszy kwadrans to walka w środku pola i sporadyczne próby ataków. Groźną akcję Olimpia przeprowadziła w 18 minucie. Obrońcy ŁTS-u nie upilnowali Jacka Śmiglarskiego, który strzałem z linii pola karnego próbował pokonać Pawła Durdę. Bramkarz gości zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny. Kilka minut później, po dośrodkowaniu Dariusza Ćwieląga, doszło do zamieszania w polu karnym gości, ale i tym razem nie udało się zdobyć gola. Tymczasem zaatakowali goście. W pozornie niegroźnej sytuacji najlepszym refleksem wykazał się Krzysztof Zapalski, który głową skierował piłkę do siatki.

Mimo dobrej postawy do przerwy gospodarze przegrywali 0:1.
W drugiej połowie piekarzanie za wszelką cenę starali się wyrównać. Z kolei goście umiejętnie murowali dostęp do własnej bramki od czasu do czasu kontratakując. Dziesięć minut przed końcem gry, za uderzenie przeciwnika, Krzysztof Kołodziejczyk z Olimpii, został ukarany czerwoną kartką. Jednak podopieczni Jana Banasia nie załamali się tym faktem i nadal dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. W 90 minucie Śmiglarski dośrodkował na pole karne. Do szybującej piłki najwyżej wyskoczył Michał Wolff i celną główką zapewnił Olimpii jeden punkt.

Po wysokiej porażce w derbach piłkarze Andaluzji Piekary Śląskie ponownie musieli uznać wyższość przeciwnika. Tym razem "Anda" padła ofiarą lidera rozgrywek, Rozbarku Bytom, przegrywając 3:1. Jednak wynik meczu wcale nie odzwierciedla jego przebiegu. Drużyna z Piekar cały czas prowadziła wyrównaną grę, a stracone gole, to skutek błędów indywidualnych. Honorowa bramka dla Andaluzji była dziełem Rafała Kutynioka.

Po kolejnej przegranej w klubie doszło do zmiany szkoleniowca. Zasłużonego dla klubu Gerarda Gasza na ławce trenerskiej zastąpił Jacek Skuta, który dotychczas pracował z juniorami.

Po dwunastu kolejkach Olimpia jest czwarta, a Andaluzja dwunasta.

Olimpia Piekary Śląskie - ŁTS Łabędy 1:1 (0:1).

Bramki: Wolff 90 min., Zapalski 25 min.

Rozbark Bytom - Andaluzja Piekary Śląskie 3:1 (1:1).

Bramki: Kaczmarczyk 25 min., Mendosz 60 min. karny, Wiśniewski 75 min. karny, Kutyniok 40 min. dla Andaluzji.