Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Władze Piekar Śląskich proszą o pomoc w wymyśleniu imienia dla kangurzycy. Propozycje można zgłaszać do 5 marca

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Wybierz imię dla kangurzycy, którą opiekuje się miasto. Trwa konkurs organizowany przez Piekary Śląskie!
Wybierz imię dla kangurzycy, którą opiekuje się miasto. Trwa konkurs organizowany przez Piekary Śląskie! UM Piekary Śląskie
Władze Piekar Śląskich zapraszają wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie, w którym zadaniem jest wybranie imienia dla... kangurzycy z chorzowskiego ZOO. Miasto na początku tego roku zostało bowiem jej opiekunem.

Wymyśl imię dla kangurzycy, którym opiekują się Piekary Śląskie

Kangur i Piekary Śląskie? Takie połączenie mogłoby się wydawać szalone i niemożliwe, a jednak...

- Z początkiem 2021 roku Piekary Śląskie zostały opiekunem kangura rudego mieszkającego na co dzień w chorzowskim zoo. Mierzy on około 1,6 metra i waży blisko 90 kg - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego magistratu.

W związku z tym, miasto zorganizowało konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, który ma za zadanie wyłonić imię dla kangurzycy.

Każdy uczeń może przesłać jedną propozycję na adres Urzędu Miasta (ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie) lub drogą elektroniczną ([email protected]) wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego (można ją pobrać ze strony internetowej miasta) i dopiskiem "Imię dla kangurka". Konkurs trwa do 5 marca.

Później rozpocznie się drugi etap - Komisja Konkursowa przyjrzy się najciekawszym propozycjom. Z kolei od 9 do 14 marca na fanpejdżu miasta na Facebooku będzie trwało ostateczne głosowanie.

- Nagrodą za I miejsce w konkursie jest wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego wraz z warsztatami dla klasy, do której uczęszcza zwycięzca oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Za zajęcie II i III miejsca są zestawy gadżetów promocyjnych Urzędu Miasta - dodaje Wojciech Maćkowski.

Kangury zasiedlają tereny Australii, Nowej Gwinei i sąsiednich wysp. Prowadzą w większości nocny tryb życia i są roślinożercami. Poruszają się skokami - tylne kończyny mają bowiem większe od przednich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto