Zimny prysznic przyda się naszym piłkarzom

KRZYSZTOF TURZAŃSKI
Czarni Kozłowa Góra wygrali z Sokołem Orzech 3:0.
Po udanej inauguracji sezonu piłkarskiego zawodnicy piekarskich drużyn otrzymali zimny prysznic. Zespół Olimpii uległ drużynie Piasta II Gliwice 2:3. Andaluzja, mimo dobrej gry i znacznej przewagi podczas całego meczu, ...

Po udanej inauguracji sezonu piłkarskiego zawodnicy piekarskich drużyn otrzymali zimny prysznic. Zespół Olimpii uległ drużynie Piasta II Gliwice 2:3. Andaluzja, mimo dobrej gry i znacznej przewagi podczas całego meczu, zdołała jedynie zremisować z Ruchem II Radzionków 1:1. Oba zespoły chcąc znaleźć się w czołówce, będą się musiały mocno napracować. Po pierwszych dwóch meczach Andaluzja ma na koncie 4 pkt. i zajmuje w tabeli miejsce piąte. Olimpia z 3 punktami znalazła się na 8 miejscu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze porażki Olimpii. Pierwszą bramkę piekarzanie stracili tuż przed zejściem na przerwę. Na katastrofę zanosiło się w drugiej połowie, kiedy piłkarze stracili kolejne dwa gole. Zespół zmobilizował się jednak i zaczął nadrabiać straty. Niestety, nie udało się doprowadzić do remisu.

- Nasz przeciwnik grał w bardzo mocnym składzie i chłopcy trochę się przestraszyli. Z takim zespołem jak Piast nie jest wstyd przegrać. Gramy dalej i walczymy o punkty. To dopiero druga kolejka i myślę, że czołówka jest w naszym zasięgu - uspokaja trener Andrzej Jęczek.

Jutro o godz. 11.00 Olimpia zagra na boisku MOSiR-u z Sośnicą Gliwice.

Andaluzja rozgrywająca wyjazdowe spotkanie miała widoczną przewagę na boisku i stworzyła zdecydowanie więcej niebezpiecznych sytuacji. Po meczu pozostał niedosyt, bo piłkarze wiedzą, że była szansa na zwycięstwo. Jutro Andaluzja zagra na własnym boisku o godz. 17.00 z Gazobudową Zabrze.

W weekendowych rozgrywkach w bytomskiej klasie A bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Orła Białego Brzeziny Śląskie z Orłem Bobrowniki. Orkan Dąbrówka Wielka na wyjeździe przegrał z Nitronem Krupski Młyn 0:3. Chociaż piłkarze wypracowali sytuacje strzeleckie, które mogły zmienić niekorzystny rezultat, to brakowało jednak skuteczności. Czarni Kozłowa Góra zagrali u siebie z Sokołem Orzech i pewnie wygrali 3:0. Mogło paść znacznie więcej bramek, ale wyjątkowo dobrze bronił bramkarz Orzecha.

W sobotę interesująco zapowiada się pojedynek pomiędzy Orłem Białym Brzeziny Śląskie, a Orkanem Dąbrówka Wielka. Mecz odbędzie się o godz. 17.00 w Brzezinach Śląskich, a towarzyszyć mu będzie festyn dla mieszkańców. W tym samym czasie Czarni Kozłowa Góra zagrają na własnym boisku z Gwarkiem Tarnowskie Góry.