Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ambulans WIOŚ przy składowisku

WIOŚ rozpoczął kontrolę ponad dwa tygodnie temu. Na zdjęciu: 14 marca na terenie składowiska spotkali się m.in. kontrolerzy WIOŚ, mieszkańcy, wicewojewoda śląski Andrzej Pilot, radni i urzędnicy miejscy.
WIOŚ rozpoczął kontrolę ponad dwa tygodnie temu. Na zdjęciu: 14 marca na terenie składowiska spotkali się m.in. kontrolerzy WIOŚ, mieszkańcy, wicewojewoda śląski Andrzej Pilot, radni i urzędnicy miejscy. Marta Żabińska
W Brzozowicach-Kamieniu w przyszłym tygodniu stanie ambulans WIOŚ przy składowisku w rejonie ul. Konarskiego. Wojewódzki Inpektorat Ochrony Środowiska musiał zakończyć prowadzoną tam, kolejną już, kontrolę ze względu na odejście prezesa spółki, która składuje tu odpady.

- Ambulans pozwoli przeprowadzić pomiary zanieczyszczeń pyłowych emitowanych do powietrza z rejonu prac rekultywacyjnych prowadzonych z wykorzystaniem odpadów - mówi Małgorzata Zielonka, specjalista ds. organizacji WIOŚ.

- Obecnie w firmie Noalpa trwa kontrola. Niestety, w związku z odejściem Prezesa spółki ze stanowiska, nie może zostać ona zakończona. W takiej sytuacji, zgodnie z przepisami, kontrola nie może być kontynuowana. Ze względu na zaniepokojenie mieszkańców, zdecydowaliśmy o ustawieniu w rejonie zabudowy mieszkaniowej ambulansu pomiarowego jakości powietrza. Ambulans stanie na terenie przy ul. Konarskiego około 8 kwietnia - informuje WIOŚ.

Na 8 kwietnia zaplanowano też posiedzenie komisji bezpieczeństwa przy Urzędzie Miasta, w trakcie której ma m.in. zostać omówiona kwestia składowania odpadów przy ul. Konarskiego. Zostali na nią zaproszeni: Wojewoda i Marszałek Śląski lub ich przedstawiciele, dyrektor WIOŚ, dwaj posłowie i dwaj senatorowie. Na razie nie wiadomo, kto przyjął zaproszenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto