Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Forum Zarządców Nieruchomości Województwa Śląskiego w Piekarach Śląskich

OPRAC.:
Szymon Karpe
Szymon Karpe
Tematyką spotkania były m.in. możliwości zwiększenia zasobów mieszkaniowych gmin, termomodernizacja i drastyczny wzrost cen energii.
Tematyką spotkania były m.in. możliwości zwiększenia zasobów mieszkaniowych gmin, termomodernizacja i drastyczny wzrost cen energii. Piekary Śląskie
W czwartek 13 października w Urzędzie Miasta w Piekarach Śląskich odbyło się Forum Zarządców Nieruchomości Województwa Śląskiego, zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami. Uczestnicy spotkania przez kilka godzin rozmawiali m.in. na temat możliwości zwiększenia zasobów mieszkaniowych gmin województwa śląskiego, czy termomodernizacji budynków. Tematem zebrania był także palący problem drastycznego wzrostu cen za energię i konsekwencji, jakie nowa sytuacja oznacza dla samorządów i rynku nieruchomości.

Zasoby mieszkaniowe i termomodernizacja budynków

W czwartek 13 października w Urzędzie Miasta w Piekarach Śląskich odbyło się Forum Zarządców Nieruchomości Województwa Śląskiego, zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami. Zebrani dyskutowali na temat możliwości wsparcia finansowego gmin w zakresie zwiększenia zasobów mieszkaniowych, a także termomodernizacji budynków, którą w ostatnich latach szczególnie intensywnie przeprowadzają śląskie samorządy. Środki na ten cel miałyby pochodzić z budżetu Banku Gospodarstwa Krajowego. Uczestnicy rozmawiali też o prawidłowej gospodarce odpadami komunalnymi.

Palącym tematem drastyczny wzrost cen energii

Na spotkaniu poruszono również temat drastycznych wzrostów cen energii elektrycznej, gazu i centralnego ogrzewania. Uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami odnośnie możliwych rozwiązań tego problemu, którego narastanie obserwujemy w ostatnich miesiącach. Wzrosty kosztów sięgające w niektórych gminach kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent w porównaniu do ubiegłego roku, spowodowały pilną konieczność szukania radykalnych oszczędności, czy rezygnacji z wielu zaplanowanych inwestycji. Nowe uwarunkowania mają także poważne konsekwencje na sytuację rynku nieruchomości.

Piekary Śląskie na spotkaniu reprezentował w zastępstwie prezydent Sławy Umińskiej-Duraj jej zastępca Krzysztof Turzański. We wczorajszym Forum Zarządców Nieruchomości Województwa Śląskiego wzięły też udział m.in. dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich Wioletta Bielawska i senator Joanna Sekuła. Wszyscy goście zostali zaproszeni na przyszłotygodniowe Ogólnopolskie Forum Rozliczania Ciepła i Ciepłej Wody w Budynkach Wielorodzinnych, które odbędzie się już w najbliższy czwartek 20 października w Katowicach, w centrum konferencyjnym przy ulicy Mickiewicza 29.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto