Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Olimpia - Nadal tracą dystans

Marcin Szczepański
Szczypiorniści Olimpii jutro będą mięli szansę przerwać złą passę i zwyciężyć przed własną publicznością fot. Marcin Szczepański
Po niespodziewanej porażce z Gwardią Opole, Olimpia doznała kolejnej porażki. Tym razem dominacja KSSPR Końskie nie podlegała dyskusji

Wydaje się, że piąte miejsce to wszystko na co stać w tym sezonie szczypiornistów Olimpii Piekary Śląskie. W ubiegłą sobotę podopieczni Mariusza Gracki nie wykorzystali okazji by zbliżyć się do czwartego w tabeli KSSPR Końskie i przegrali na parkiecie rywali 35:37.

Końskie od początku spotkania narzuciło swoje warunki i szybko objęło prowadzenie. Już w drugiej minucie gospodarze prowadzili 3:0. Kilka minut później powiększyli już przewagę do pięciu bramek, by w końcu w 21. minucie prowadzić już 19:10. Olimpię stać było jeszcze na walkę w końcówce pierwszej połowy, w efekcie czego na przerwę drużyny schodziły przy stanie 24:20.

Początek drugiej połowy rozpoczął się dobrze dla Olimpii, która zniwelowała stratę do dwóch punktów. Taki obrót wydarzeń na boisku mógł przywodzić na myśl feralną porażkę z poprzedniej kolejki z Gwardią Opole, kiedy to Olimpia roztrwoniła dużą przewagę. Rywale nie powtórzyli jednak błędów pieka-rzan. Pomimo ambitnej gry podopiecznych Gracki, do końca spotkania kontrolowali wynik, utrzymując bezpieczną przewgę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KSSPR 37:35.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Olimpii byli Mateusz Płaczek, który rzucił 9 bramek i Tomasz Pakuła, który trafił 8 razy.

Po 17. kolejkach piekarzanie plasują się na 5. miejscu w tabeli z 18 punktami na koncie. KSSPR Końskie zajmuje 4. miejsce i ma już pięć punktów więcej. Trzecie miejsce zajmuje jutrzejszy rywal Olimpii, ASPR Zawadzkie. Dla naszych szczypiornistów ten rywal zawsze był niewygodny, dlatego o zwycięstwo nie będzie łatwo. Na pewno jednak jutro o 18 w hali Olimpii kibice będą mogli zobaczyć bardzo ciekawe spotkanie.