Piekary Śląskie: Brzeziny Śląskie Cup 2013

Agnieszka Strzelczyk
odbyła się kolejna edycja piłkarska BRZEZINY CUP 2013 dla dzieci i mieszkańców dzielnicy Brzeziny Śląskie w ramach Programu Aktywności Lokalnej Projektu "Przywrócić Wartości" Projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców Piekar Śląskich.

Do turnieju przystąpiło 9 zespołów podzielonych na dwie kategorie JUNIOR i SENIOR. Rozgrywki sportowe zgromadziły ponad 100 osób, które odbyły się na boisku piłkarskim przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich. N

ad bezpieczeństwem spotkań i rywalizacji fair play panował sędzia piłkarski z Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Po emocjonujących meczach i walce fair play pierwsze miejsce w kategorii Junior zdobyła drużyna "HASIOKI", drugie miejsce "ATOMOWE MUCHY" , na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna "ORZEŁ I".

W kategorii Senior pierwsze miejsce zdobyła drużyna o ciekawej nazwie "POGOŃ ZA CHLEBEM", drugie miejsce przypadło "EMERYTOM" w przedziale wiekowym 18-21 lat a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa "NIEBIESKICH PIEKAR". Pamiątkowe medale oraz puchary wręczył Maciej Gazda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich oraz Tadeusz Wieczorek, radny.

Można powiedzieć, że kolejna reedycja takiej imprezy przynosi same pozytywne emocje i wiele uśmiechu na twarzach wszystkich. Nad całą organizacją turnieju czuwał Jarosław Wołczyk, animator lokalny, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich.