Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wymienią nam piece na nowe

PSZ
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dopłaci do inwestycji realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Dofinansowanie na to będzie można otrzymać w ramach programu Smog Stop.

Program Smog Stop wpisuje się w ostatnie proekologiczną politykę miasta. Przypomnijmy, od niedawna działa system Nochal, który monitoruje jakość powietrza w mieście. Do tego miasto dzięki dofinansowaniu z WOŚiGW w kwocie ponad 23 mln zł wymienił 675 kotłów węglowych na kotły retorowe, 159 kotłów węglowych na gazowe oraz zamontowano 363 kolektory słoneczne.

Program Smog Stop jest programem wojewódzkim. O dofinansowanie może się ubiegać każdy właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego, który ogrzewany jest za pomocą pieca węglowego. Pieniądze będzie można dostać m.in. na wymianę starego pieca, instalację odnawialnych źródeł energii, docieplenie budynków czy wymianę okien i drzwi.

Aby otrzymać dofinansowanie konieczna jest likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym, pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania i montaż instalacji bardziej ekologicznej i energetycznie efektywnej. Dofinansowaniem objęte jest: wymiana, modernizacja lub budowa wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania, wymiana źródeł ciepła przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej w istniejących obiektach, na bardziej efektywne ekologicznie i energetycznie; zabudowa systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, wyłącznie takich jak pompy ciepła lub kolektory słoneczne; zastosowanie rozwiązań technicznych mających na celu zwiększenie oszczędności energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, do użytkowania których przystąpiono przed 16.12.2002 r., docieplenie przegród budowlanych, wymiana okien i drzwi.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja. Będzie można składać je codziennie w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 od 7.30 do 15.30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu).

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto