MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wystartowały XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023. Tłumy młodzieży w katowickim Spodku. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Pierwszy dzień targów edukacyjnych zgromadziły w katowickim Spodku prawdziwe tłumy młodzieży.
Pierwszy dzień targów edukacyjnych zgromadziły w katowickim Spodku prawdziwe tłumy młodzieży. Karina Trojok
Za nami pierwszy dzień XXV Ogólnopolskich Targów Edukacja 2023. W hali widowiskowo-sportowej katowickiego Spodka zgromadziły się dziś prawdziwe tłumy młodych ludzi, którzy mieli okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni i szkół pomaturalnych z całego kraju. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne atrakcje, roboty i prezentowany przez wystawców nowoczesny sprzęt oraz warsztaty poświęcone szerokiej tematyce, od fenomenu popularności influencerów po bezpieczeństwo pracy zagranicą. Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie fotorelację z przebiegu pierwszego dnia targów edukacyjnych.

Wystartowały XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023

XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023 wystartowały dzisiaj o godzinie 9:00 w hali widowiskowo-sportowej katowickiego Spodka. W tegorocznej edycji bierze udział około 60 uczelni wyższych, szkół policealnych i językowych oraz instytucji zajmujących się edukacją.

Zobaczcie zdjęcia! TUTAJ

Ogólnopolskie Targi Edukacja organizowane corocznie przez katowicką Fundację na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności Wśród Młodzieży Viribus Untis są adresowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Podczas targów wszyscy chętni mają okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na nowy rok akademicki. Targi od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, pomimo spadającej liczby maturzystów.

OGÓLNOPOLSKIE TARGI EDUKACJA 2023

Przez kilka godzin pierwszego dnia targów przez Spodek przewinęło się kilkaset młodych ludzi, którzy zapoznawali się z ofertą wystawców. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju interaktywne atrakcje, pokazujące najnowsze odkrycia technologiczne m.in. w dziedzinie informatyki, biotechnologii, chemii, medycyny czy nauk technicznych. Młodzi dopytywali na wystawach szczególnie interesujących ich uczelni m.in. o przedmioty na danym kierunku, opłaty związane ze studiami, czy miejsca w akademiku.

Imprezy towarzyszące targom edukacji

W ramach IX Salonu Edukacyjnego zorganizowane grupy uczniów miały okazję wziąć udział w warsztatach na temat fenomenu popularności influencerów, sposobu poszukiwania zatrudnienia na współczesnym rynku pracy, możliwości wykorzystania nowych technologii w nauce języków obcych, czy najistotniejszych informacji jakie powinny się znaleźć w atrakcyjnym CV. Dla nauczycieli przygotowano warsztaty poświęcone Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Prowadzący zachęcali do podejmowania podczas prowadzonych lekcji tematyki dotyczącej roli i zadań pierwszej w Polsce metropolii.

Targom towarzyszy także XIII Salon Funduszy Europejskich poświęcony korzyściom wynikającym z członkostwa w Unii Europejskiej. Warsztaty zorganizowane w ramach Salonu Funduszy Europejskich pozwalają młodzieży zapoznać się m.in. z możliwościami podjęcia pracy zarobkowej na terenie krajów wspólnoty, szczegółami programu Erasmus+ i korzyściami, jakie wynikają z odbycia stażu lub praktyki w jednej z unijnych instytucji.

Pierwszy dzień targów edukacyjnych zgromadziły w katowickim Spodku prawdziwe tłumy młodzieży.

Wystartowały XXV Ogólnopolskie Targi Edukacja 2023. Tłumy mł...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto